Túl lépni az ÖNBIZALOMHIÁNYBÓL? De hogyan?
Szükséged van tagadhatatlan bizonyítékokra azt illetően, hogy az vagy, akinek mondod magad!
Hogyan lehet túl lépni egy káros tulajdonságon?
Ha szeretnél magabiztos lenni, akkor gyűjts bizonyítékokat, és nődd ki az önbizalom hiányodat, vagy akár az imposztor szindrómádat!
Az imposztor szindróma jelentése:
Az elégtelenég érzése, amelyet sokan tapasztalnak még akkor is, ha egyébként sikeresek a szakterületükön. Ilyen esetben az érintettek úgy érezhetik, hogy nem érdemlik meg az elért sikert, és nem olyan tehetségesek, mint mások.
Tegyél róla, hogy felmutathass valamit, ami igazolja mind azt, amiért élsz!
Minden más önámításba fullad, és hozza magával az önbizalomhiányt.
Nagy segítségedre lesz, hogy állandóan kipróbálsz új dolgokat, és igyekezz gyakran elhagyni a komfort zónádat. Folyamatosan lépj ki a komfortzónából, hiszen minél több szituációban voltál már, minél több szituációval, s emberrel volt már dolgod, annál nagyobb az önbizalmad, - nő a helyzet felismerés, helyzet kezelés képessége - ezáltal egyre kevesebb váratlan helyzet érhet téged. Ennek hatására nő az önbizalmad, és csökkenek a félelmeid.
Mi az önbizalom?
Az önbizalom nem más, mint önmagunkban való hit.
Mit jelent a motiváció?
A motiváció azokra a belső vagy külső tényezőkre utal, amelyek az egyén viselkedését és cselekedeteit mozgatják, például a párkapcsolatban, valakinek a szeretet iránti vágya, vagy bármi más. Ez a vágy vagy lelkesedés arra, hogy konkrét célokat kövessünk és érjünk el. A motiváció számos forrásból származhat, például személyes ambícióból, külső jutalomból, belső elégedettségből vagy céltudatosságból. A motiváció biztosítja a kívánt eredményre irányuló erőfeszítések elindításához és fenntartásához szükséges energiát és irányt.